Signering av få bort nya Sjukvårds Regionschef
24
people have signed this petition. Add your name now!
24
people have signed. Add your voice!
3%
Maxine K. signed
just now
Adam B. signed
just now
Hej detta är en signering för att bojkotta nya regions chefen.
Sammanfattning finns nere om ni inte orkar läsa!
Okej, Vad är det som har hänt?
- Jo det är så att styrelsen kom fram med ett beslut för några dagar sedan om att man ska rösta fram ny regionchef och då skrev dom att man ska skicka in sin ansökan till Tottonite. Jo då var det flera från ledningen som skickade in sin ansökan till tottonite. Därefter så skulle han läsa och ge svar om några dager tillsammans med styrelsen.
- Då antar vi flesta att Tottonite har glömt läsa våran och att det har prioriterat Calle som har bra gemnskap med Tottonite.
- Då så blir Calle Regionschef och gör helt och hållet om hela systemet i sjukvården. Det han gör=
- Tar bort alla sjukvårdare-Undersköterskor samt ger tjänstevarningar.
- Tar bort några högre uppsatta
- Tar bort massa perms from många roller
- Tar bort dem som var i ledningen som jag Lilbenny och Sparven som har varit aktiv i 7h och sparven i 14h som ligger top 1 i listan.
- Medans det så byter han ungefär alla i ledningen mot dem nya som har haft 0 sekunder i tjänst och några som är sparkade som blir ledningen.
Därefter gör han helt o proffsigt arbete med att utan ge någon signalement om att vi blir bort tagna och bara rensar roller. Dels om att han skriver uppkäftiga ord och hotar med att få sparken om vi inte är tysta och gör överklagan.
Jag och sparven i ledningen har slitit ur oss och jobba väldigt mycket.
Jag Lilbenny har fixat, Rakel kalkyl, Massor med fina Uniformer och utbildat många personal, sten koll på aktivitet det som shift farmar sånt och samt Sparven har gjort mycket ochså och väldigt aktiv.
Sammanfattning av detta:
Det väljs ut en chef och det vart Calle totto tror vi att han glömde läsa våran som vi skrev halv bibel. Det calle gör som sakt gör han om hela sjukvårds systemet med att gör så:
Aktiv= Demote
In aktiv= Promote
Dels oproffsigt arbete och uppkäftig och hota med spark om vi överklagar.
Vi som var ledningen Lilbenny-Sparven tycker detta är oaccebtabelt att göra på detta viset. Tycker väldigt synd om våra anställda som blev av med sina roller och detta ska vi få tillbaka till
#Bättresjukvård #Bättresystem #Bättreledning #BättreChef #Fåtillbakanställda
#Bojkottanyaregionschef!
Comment